+90 (216) 575 44 77        +90 (224) 280 00 00       

Yarı Otomatik Mekik Raf Sistemleri (Autopal)

Drive-in Otomasyonu olarak da bilinen, daha gelişmiş ve hızı nedeniyle çok daha verimli bir otomatik depolama bir sistemdir. Katlarda derinlemesine yükleme yapılan sistemde, minimum alanda/maksimum depolama sağlanır.

 

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

 

Farklı ürünlerin farklı kanallara istiflenerek depolanmasına izin veren aynı kanalda istiflenmiş ürünlerin hareket süresini azaltan hassas yükleme ve boşaltma yapabilme özelliğine sahip bir sistemdir. Autopal olarak adlandırılan elektrikli bir taşıyıcı sayesinde paletli ürünlerin raf kanallarına yüklenmesi ve boşaltılması kolayca yapılır.


Autopal forklift yardımıyla yükleme ya da boşaltma yapmak amacıyla kanallara bırakılır. Tüm hareketlerini kontrol edebilen bir uzaktan kumanda ile yönlendirilir. Uzaktan kumandadan gelen yükleme ve boşaltma emrine uygun olarak ray üzerinde hareket eder.


Kafes konstrüksiyonu sayesinde deprem bölgeleri için uygun bir statik yapı elde edilen mekik sistem depolar özellikle düşük sıcaklıktaki soğuk ve donuk depolar için uygundur. Boşken ki hızı 60 m/dk doluykenki hızı 45 m/dk olan ÜÇGE Autopal soğuk depolardaki çalışma süresini de kısaltarak deponun kullanım kolaylığını artırır.