+90 (216) 575 44 77        +90 (224) 280 00 00       

Otomatik Kutulu Depo Raf Sistemleri (Mini Load)

Kutulu-kolili-paketli vb. konumdaki parça bazındaki ürünlerin belli bir otomasyon seviyesinde; hassas, doğru ve hızlı bir şekilde alınmasını, depolanmasını ve bulunup getirilmesini içeren, donanım ve denetimlerin bileşimidir.

 

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

 

Giriş-çıkış hızlarının çok yüksek olduğu, yüksek irtifalı kutu, koli, paket vb. ürünlere yönelik depo raf sistemlerinde, robot istifleyiciler (stacker-craine) tercih edilir. 40 metre yüksekliğe kadar depolama yapılabilir. Erişim kapasitesi yüksektir. Operatör ihtiyacı yoktur. Siparişlerin hazırlanma süresi azalır. Kutu istifleme robotlarının hızları 300 m/dk seviyesine kadar çıkarılabilir.

Kutulu depolama alanlarında depodan operatöre ürün iletme prensibine uygun olarak çalışan bu sistem, ürün alınacak kutuyu veya ürün ilave edilecek kutuyu operatörün önüne taşır. İşlemin devamında kutuları, operasyonu tersine doğru uygulayarak yerine götürür. Sistem tam otomizasyon, kalıcı envanter kontrolü, zamandan ve mekandan maksimum verim alınmasını ve depolanmış kutulara erişimin kolaylaşmasını sağlar.

Kutuları raflara yerleştiren ve raflarda alan kutu istifleme robotu depo yönetim sisteminden gelen komutlara uygun olarak; kutuların ara işlem istasyonuna aktarılmasını da gerçekleştirir. İstifleyici robotun hareketine mükemmel olarak uyum sağlayan raflar mevcut alandan en iyi şekilde yararlanacak tasarımla üretilir.